• Kiermasz

Podczas kiermaszu zorganizowanego przez uczniów klasy V, p. Joannę Janczak (opiekun Samorządu) i p. Agnieszkę Belczyńską (wychowawca) uzbierano kwotę 560,25 zł. Nauczyciele się dołożyli, więc ostatecznie łączna zebrana kwota wyniosła 600 zł.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie szczytnej akcji. Pieniądze zostaną przekazane na Dom Tymczasowy Za moimi drzwiami.

• Wolontariat

23 listopada odwiedziliśmy Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą Dom dla Dzieci w Wyszkowie, przekazując jej podopiecznym środki czystości zebrane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

• Konkurs papieski

Gminny Konkurs Papieski zorganizowany w PSP w Płocochowie pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Parafii św. Jana Pawła II w Pułtusku został rozstrzygnięty dnia 21 października 2021 r w PSP w Płocochowie. W skład jury wchodziły następujące osoby:

1. Ks. Sławomir Stefański – Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku

• Wycieczka do Warszawy

28 października uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami wybrali się w podróż do naszej stolicy - Warszawy, której celami było rozwijanie świadomości patriotycznej oraz integracja.

Pierwszym punktem wizyty było Stare Miasto. Uczniowie zwiedzili najważniejsze i najciekawsze miejsca na Starówce. Pani przewodnik zapoznała dzieci z legendami i historią miasta.

• Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefoni czat internetowy będą czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefoniczne nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• Stypendia i nagrody

13 października w naszej szkole odbyło się również uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Pułtusk dla uczniów naszej szkoły.

Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Pułtusku - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - pani Dorota Sobotka wraz z panią Dyrektor Hanną Chojnowską w obecności rodziców przekazały stypendystom życzenia od Burmistrza Miasta Pułtusk. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów!

• Ślubowanie klasy I

13 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy I.

Na początku uroczystości słowa podziękowań i życzeń do uczniów oraz ich rodziców skierowała pani Dyrektor Hanna Chojnowska.

Następnie nasi dzielni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności wychowawcy, dyrektora i rodziców. Uczniowie klasy I zaprezentowali krótkie przedstawienie, ukazując przybyłym gościom swoje umiejętności i talenty.

• Warsztaty przyrodnicze

Uczniowie klasy II oraz III, wraz z wychowawcami, uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych zorganizowananych w Nadleśnictwie Pułtusk. Dowiedzieli się bardzo ważnych i interesujących wiadomości od pracownika Nadleśnictwa (m.in. jakie ptaki żyją w naszych lasach, co robią leśniczy, jak możemy chronić krajobrazy).

• Warsztaty plastyczne

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych, których głównym celem było samodzielne wykonanie świec żelowych.

Najpierw uczniowie zapoznali się z etapami tworzenia, które wyjaśnił animator zaproszony do naszej szkoły. Następnie sami spróbowali stworzyć własne świece. W efekcie wyszły piękne, różnokolorowe dzieła naszych młodych artystów.

• Apel do rodziców

Apel do rodziców !!!

W Polsce aż 55 486 dzieci przebywa w Rodzinnej Pieczy Zastępczej, a w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej16 029.

Czyli razem 71 515 dzieci mieszka w Domach Dziecka

Nasza społeczność szkolna chce wesprzeć jeden z Domów Dziecka, który działa na terenie województwa mazowieckiego.

• Szlakiem miejsc historycznych...

20 września 2021 r. lasy V, VI i VII były na wycieczce rowerowej szlakiem miejsc historycznych w najbliższej okolicy. Zobaczyły bunkier z 1939 roku i grób nieznanego żołnierza w Jeżewie, figurę św. Jana Nepomucena w Kacicach oraz kościół św. Stanisława Kostki w Kacicach. Uczniowie wytrwale przejechali prawie 14 kilometrów i przy okazji przypomnieli sobie zasady prawidłowego poruszania się rowerem po drogach publicznych.

• BIEG MATEUSZOWY

16 września nasi uczniowie klas I-VIII spróbowali swoich sił w Biegu Mateuszowym z okazji Dni Patrona Miasta. Dali z siebie wszystko! I chociaż wrócili bez medali, to wszystkim gratulujemy ogromnego ducha zdrowej rywalizacji.

• WYŚCIG PO HISTORIĘ

15 września 2021r. odbył się XIV Wyścig po historię - konkurs wiedzy o historii Pułtuska dla uczniów szkół podstawowych, połączony z marszobiegiem i konkurencjami sprawnościowymi. Wyścig od czternastu lat na stałe wpisał się w obchody Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Organizowany jest przez Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Pułtusku, Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela oraz pułtuski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. W tegorocznym wyścigu wzięło udział sześć drużyn. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Odpowiadali bardzo ładnie (tylko 1 błędna odpowiedź), łuk bezbłędnie, gorzej poszło strzelanie do bramki (zbyt pewni siebie byli) oraz bieg. Do konkursu drużynę przygotował Krzysztof Łukawski.

Czwartek 02.05.2024