• Ogólnopolski Test o Zdrowiu

Klasa VI zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście o Zdrowiu, który patronatem został objęty przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dziś reprezentacja klasy: Maja Borecka, Piotr Klejment, Fabian Olender wraz z nauczycielem biologii przygotowującym uczniów do konkursu - p. Martą Domańską udali się do Pałacu Prezydenckiego po odbiór nagrody.

Dziś odbyło się bardzo ważne wydarzenie

w życiu uczniów klasy I - Pasowanie na czytelnika. Uczniowie w obecności Pani Dyrektor, wychowawcy oraz bajkowych postaci złożyli uroczyste ślubowanie na czytelnika, które było poprzedzone rozwiązywaniem zagadek i poznaniem zasad korzystania z biblioteki szkolnej. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą o książkach. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na czytelnika naszej szkoły.

• Powitanie Wiosny

W ramach obchodów Powitania Wiosny odbył się w dniu dzisiejszym szkolny konkurs na najciekawszy strój wiosenny " Zielono mi".

Uczniowie począwszy od klasy "0" prezentowali na wybiegu "zakręcone" wiosenne kreacje własnego pomysłu. Było dużo śmiechu i zabawy. Najciekawsze projekty zostały wyróżnione nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego. Pani wiosna nie zapomniała również o widzach i obdarowała ich czekoladowymi lizakami.

• Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet nasi szkolni mężczyźni przygotowali wspaniałą muzyczną niespodziankę. Kobiety poczuły się szczęśliwe i wyjątkowe, obdarowane cudownymi życzeniami, słodkościami i kwiatami. Wszystkim Kobietom w dniu ich święta życzymy uśmiechu, zdrowia i cudownych chwil!

• Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. W tym roku obchodzimy go 7 lutego pod hasłem #działajmy razem

Uczniowie PSP w Płocochowie również zgłosili swoją inicjatywę. Wszyscy biorą udział w lekcjach online. Klasy I-III 9.02 uczestniczyły w zajęciach „Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet”, klasy VII-VIII 10.02 „Dbam o swoją prywatność online”, klasy IV-VI 15.03 będą uczestniczyły w zajęciach „Co czyha na naszą prywatność w grach i w Internecie”. Wszystkie klasy podczas zajęć informatycznych poznawały i utrwalały treści edukacyjne dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu i sieci społecznościowych z wykorzystaniem strony internetowej sieciaki.pl oraz Projektu „Szkoła Sieci Społecznościowych”.

• Bal karnawałowy

Przedszkolaki, uczniowie klas I-III oraz IV-VIII wraz z wychowawcami bawili się na balach karnawałowych. Policjanci, piraci, księżniczki, bohaterowie bajek i baśni to tylko niektóre przebrania, które można było zauważyć podczas wspólnej zabawy - a tej nie było końca. Tańce, konkursy, kolorowe stroje i słodki bufet - a przede wszystkim wspólnie spędzony czas!

"Babciu , Dziadku, Babciu, Dziadku, żyj sto lat! Żyj sto lat!

Nasze serca biją, nasze serca biją. Kochamy Was! Kochamy Was!”

21 i 22 stycznia – Dzień Babci i Dzień Dziadka w tym roku przypada na dni wolne, w związku z czym szkolne obchody tego święta odbyły się już 19 stycznia.

Uczniowie z klas 0 –III pod opieką swoich wychowawców przygotowały na tę okoliczność wiązankę życzeń w postaci wierszy, piosenek i tańców. Nie obyło się bez drobnych, własnoręcznie wykonanych przez dzieci drobnych upominków. Życzenia przekazała w imieniu swoim i nauczycieli również pani Dyrektor – Hanna Chojnowska. Babcie i Dziadkowie przy herbatce, w towarzystwie swoich wnuków mogli skosztować wspaniałych ciast, przygotowanych przez rodziców dzieci, wykonać pamiątkowe zdjęcia czy obejrzeć fotografie w szkolnej kronice. To były szczególnie wzruszające chwile. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygoto

• Święto Trzech Króli

Z okazji Święta Trzech Króli uczniowie wraz rodzicami, nauczycielami i panią dyrektor wzięli udział we mszy świętej oraz uroczystym orszaku ulicami Pułtuska. Uczniowie wysłali "całuski do Jezusa", zaśpiewali pastorałkę "Świeć gwiazdeczko". Państwo Paulina i Łukasz Wydra wcielili się w role Maryi i Józefa. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to piękne spotkanie.

• Nasze talenty

Nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i talenty również poza szkołą, a my jako szkoła jesteśmy z nich dumni i chwalimy się. Franciszek i Natalia Fallaszek (uczniowie 3 i 1 klasy) należą do dziecięcych grup teatralnych w MCKiS w Pułtusku. W ubiegłym tygodniu miały miejsce premiery przedstawień teatralnych w których brali udział. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

• Wigilia szkolna

21 grudnia w PSP w Płocochowie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie klas 0-3 pod okiem pani Katarzyny Mroczkowskiej przygotowali jasełka. Były piękne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i świąteczna atmosfera, którą wszyscy uczestnicy spotkania przeniosą do rodzinnych domów.

Czwartek 02.05.2024