• Święto Dyni

Święto Dyni w naszej szkole! Wszyscy w pomarańczowych strojach i każdy znalazł coś dla siebie! Wesołe zabawy rozwijające umysł i ciało we wspaniałej energetycznej atmosferze umiliły pobyt w szkole.

• Każdy inny - wszyscy równi

W ramach projektu edukacyjno - społecznego "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI" pani pedagog zrealizowała kolejne zadanie - spotkania z książką, w czasie którego czytała dzieciom z oddziału przedszkolnego książkę "Krzyś jest wyjątkowy" poruszającą tematykę osób ze SPE. Tym razem była to książeczka dla dzieci o autyzmie.

• Gminny Konkurs Papieski

26 października odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Papieskiego.

Jury w składzie ks. Sławomir Stefański oraz Anna Morawska wytypowało zwycięzców w trzech kategoriach konkursowych:

Konkurs plastyczny dla klas I-IV:

I miejsce – Barbara Maciejewska z ZS nr 2 w Pułtusku

II miejsce – Maria Skierkowska z PSP nr 4 w Pułtusku

• Dbamy o mogiły

Uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą - Joanną Janczak i nauczycielem historii - Krzysztofem Łukawskim pojechali do Jeżewa oraz na cmentarz przy parafii Św. Krzyża w Pułtusku, aby uporządkować mogiły Polaków poległych w czasie II wojny światowej.

Po uporządkowaniu grobów zapalili znicze i pomodlili się.

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

12.10.2023 r. w naszej szkole miała miejsce bardzo piękna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego występu artystycznego. Z pomocą uczennic klasy czwartej pięknie śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz z dumą odśpiewali hymn szkoły. Bardzo podniosłym momentem było uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonała pani dyrektor. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Uroczystość ślubowania połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył życzenia oraz wręczył kwiaty pracownikom szkoły. Wyróżniający się w pracy nauczyciele otrzymali Nagrody Dyrektora.

• Dzień gier planszowych

Podczas Dnia Gier Planszowych w naszej szkole odbyły się rozgrywki szachowe w formie tradycyjnej jak również w sposób nietypowy. Uczniowie przebrani za figury szachowe rozegrali partię żywych szachów. Nie zabrakło również alternatywy dla wielbicieli innych gier planszowych. To była wspaniała nauka przez zabawę i niecodzienna forma integracji.

• Każdy inny - wszyscy równi

Dnia 10 października w naszej szkole w ramach projektu, KAŻDY INNY-WSZYSCY RÓWNI " odbyły się zajęcia w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Niesłyszących i Języka Migowego. Zajęcia prowadziła zaproszona pani Beata Borczyńska, która posługuje się językiem migowym.

Październik to miesiąc, który na całym świecie jest poświęcony AAC, czyli alternatywne komunikowanie się. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić w naszej szkole cichą przerwę- czyli komunikować się nie używając mowy, za pomocą właśnie gestów i języka migowego.Podczas spotkania mogliśmy nauczyć się podstawowych zwrotów i alfabetu języka migowego.

• Farma Dyni

3 października uczniowie klas I-III oraz V i VI wraz ze swoimi wychowawcami spędzili przyjemny czas na Farmie Dyni w Wieliszewie. Było mnóstwo atrakcji: zabawy, ścieżka sensoryczna, poznanie różnych odmian dynii, mini zoo, ciekawostki o dynii oraz przepyszne kiełbaski z ogniska.

Bawiliśmy się wyśmienicie.

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy każdemu chłopcu:

- Ciastek - tylko tych najsłodszych

- Samochodów - tylko tych najszybszych

- Zabaw - tylko najweselszych

- Przygód - tylko najciekawszych

... i butów - takich, co najlżejsze

w których wszędzie móglibyście dotrzeć!

Nasi chłopcy swoje święto obchodzili wczoraj w szkole!

• Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jako drugiego języka obcego, nasi uczniowie z klas 7 i 8 uczą się języka niemieckiego. I właśnie w tych klasach poznawaliśmy ciekawostki o krajach niemieckojęzycznych i w formie plakatu udokumentowaliśmy poznaną wiedzę.

Klasy I, II, III i IV uczciły ten dzień dyskoteką z repertuarem piosenek różnojęzycznych. Uczniowie byli ubrani w kolorach flag państw europejskich.

• Wybory do samorządu

22 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego przygotowane przez opiekuna samorządu Joannę Janczak.

Sporo emocji i zabawy połączonej z lekcją demokracji.

Wyniki poznamy w najbliższy poniedziałek.

19 września 2023 r. odbędzie się zebranie z rodzicami.

Rodzice uczniów z klas IV-VIII - godz. 16.30 - spotkanie w sali nr 14 - organizacja WDŻ. Po spotkaniu zebranie z wychowawcami klas.

Rodzice uczniów z klas I-III - godz. 17.00 - zebranie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego - godz. 17.30.

• Barwny korowód

Przygotowania do Barwnego Korowodu z okazji Dni Patrona Pułtuska trwają w najlepsze! W naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne, na których dzięki uprzejmości pani Grażyny Rębeckiej i pani Pauliny Wydra mogliśmy nauczyć się wykonywać przepiękne maki z krepiny. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i niezwykłą lekcję. Podczas Korowodu zaprezentujemy się zjawiskowo!

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki!

Najpierw poznaliśmy historię tego dnia oraz rozmawialiśmy, gdzie możemy spotkać kropkę. Następnie tworzyliśmy arcydzieła w plenerze z kropką w roli głównej.

Dziękujemy U Niedźwiadków - Pułtusk za bezpłatne pudełka kartonowe, które stanowiły podłoże malarskie do prac.

Czwartek 02.05.2024