• 26 października 2012 roku zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. W tym dniu wszyscy zgromadziliśmy się w kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Pułtusku, aby uczestniczyć w uroczystości poświęcenia i przekazania sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej imienia błogosławionego Jana Pawła II w Płocochowie.

Przedstawiciele rodziców i uczniów wprowadzili sztandar w asyście pocztów sztandarowych wszystkich szkół Gminy Pułtusk.

Mszę Świętą sprawował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Libera.

W trakcie uroczystości biskup płocki poświęcił Sztandar Szkoły.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Płocochowie zaprezentowali piękną i wzruszającą część artystyczną poświęconą Patronowi bł. Janowi Pawłowi II.

Dalsza część uroczystości przeniosła się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Płocochowie. Pan Burmistrz dokonał uroczystego odsłonięcia, a Biskup Piotr Libera poświecenia tablicy pamiątkowej.

Na zakończenie uroczystości uczniowie naszej Szkoły odśpiewali Hymn Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie.