• Warsztaty plastyczne w MCKiS

• 5 kwietnia, uczniowie klas I-III uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach plastyczno-technicznych w MCKiS w Pułtusku, których celem było samodzielne wykonanie ozdób wielkanocnych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i skupieniem wykonywali swoje zadanie efektem były piękne ozdoby, które staną się dekoracją świąteczną.

• W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu .

Podczas apelu, pani pedagog, Agata Czymerska przybliżyła nam najważniejsze informacje na temat autyzmu.

Ubierając się na niebiesko wyrażamy swoją solidarność oraz chcemy przyczynić się do zmiany sposobu postrzegania osób ze spektrum autyzmu.

• Warsztaty plastyczne

• 1 kwietnia uczniowie klasy II oraz III wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych, wykonując pisanki wielkanocne metodą decoupage. Było to trudne wyzwanie, wymagające cierpliwości i staranności, ale nasi uczniowie wykonali piękne ozdoby wielkanocne. Posialiśmy również owies w żółtych doniczkach, który będzie niezwykłą dekoracją świąteczną na wielkanocnym stole. Warsztaty przeprowadziła Pani Agata Czymerska.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Dnia 24 marca obchodziliśmy w szkole ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA - dzień kolorowej skarpety. Kolorowe skarpetki założone nie do pary, to symbol Dnia Osób z Zespołem Downa, jako symbol niedopasowanych chromosomów. Tego dnia dołączyliśmy do ZESPOŁU kolorowych skarpetek i wspieramy osoby z tym syndromem. Akcja ta, ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną.

• Pierwszy dzień wiosny

• Tak 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny! Uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia bez plecaków i torebek. Popularne były dziecinne samochody, wózki dla lalek, walizki podróżne a nawet odkurzacz czy kosze piknikowe i walizki pradziadka... Odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym uczestniczyli przedszkolacy, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Było wspólne pieczenie kiełbasek, palenie Marzanny, szukanie Pani Wiosny i mnóstwo świetnej zabawy!