• Nasze talenty

• Nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i talenty również poza szkołą, a my jako szkoła jesteśmy z nich dumni i chwalimy się. Franciszek i Natalia Fallaszek (uczniowie 3 i 1 klasy) należą do dziecięcych grup teatralnych w MCKiS w Pułtusku. W ubiegłym tygodniu miały miejsce premiery przedstawień teatralnych w których brali udział. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

• Wigilia szkolna

• 21 grudnia w PSP w Płocochowie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie klas 0-3 pod okiem pani Katarzyny Mroczkowskiej przygotowali jasełka. Były piękne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i świąteczna atmosfera, którą wszyscy uczestnicy spotkania przeniosą do rodzinnych domów.

• Miejska wigilia w Pułtusku

• 18 grudnia podczas miejskiej wigilii na pułtuskim Rynku wystąpili nasi uczniowie: Bartosz Jasiński, Alicja Romańska, Adam Gaszczyński, Maja Borecka, Kuba Kaźmierczak, Zuzanna Chimkowska oraz Mateusz Kołaczek. Zaśpiewali piękne pastorałki: "A wczoraj z wieczora" i "Do stajenki". Dzieciom towarzyszyli rodzice, pani dyrektor Hanna Chojnowska, pani Katarzyna Mroczkowska i pani Beata Kamińska.

• Wycieczka do Ciechanowa

• 15 grudnia my uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udalismy się na świąteczną wycieczkę do Ciechanowa. Pierwszym przystankiem podróży była Fabryka Pomysłów, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia etapów powstawania bombki szklanej oraz stworzenia swojej ozdoby na choinkę. Było przy tym mnóstwo radości i zabawy. Na miejscu odwiedził nas Elf, który opowiadał historię wytwarzania bombek. Drugim przystankiem był Park Zabaw, gdzie uwolniliśmy pokłady swojej energii i z uśmiechem na twarzy bawiliśmy się wspólnie. Ostatnim etapem wycieczki był Park Nauki Torus, w którym wykonaliśmy ozdoby z zimnej porcelany i zwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce. Był to czas nauki poprzez zabawę.

Zmęczeni ale przede wszystkim szczęśliwy i pełni wrażeń oraz wspomnień wróciliśmy do naszych rodziców.

• Gminny Konkurs Papieski

• Przedstawiamy wyniki Gminnego Konkursu Papieskiego zorganizowanego przez naszą szkołę pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Parafii pw. św. Jana Pawła II.

Niezależne jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Konkurs plastyczny - kategoria I (klasy I-IV):

I miejsce - Oliwier Wojtysiak kl. Ib Publiczna Szkoła nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. mjra Henryka Sucharskiego

II miejsce - Grzegorz Melnicki kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie

III miejsce - Wiktor Sękowski kl. IIa Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

Wyróżnienie - Natalia Fallaszek kl. I Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie

Wyróżnienie - Oliwia Sierzan kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Przemiarowie

Konkurs plastyczny - kategoria II (klasy V-VIII):

I miejsce - Oskar Wojtysiak kl. VI Publiczna Szkoła nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. mjra Henryka Sucharskiego

II miejsce - Natalia Malinowska kl. VIa Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

III miejsce - Kamila Ciach kl. VII Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie

Wyróżnienie - Anna Śniegocka kl. VIIa Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku

Wyróżnienie - Maja Kordowska kl. VIII Publiczna Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Przemiarowie

Konkurs teatralno - filmowy - kategoria I (klasy V-VIII):

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku (opiekunowie: Małgorzata Burlińska, Konrad Mroziewicz)

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Przemiarowie

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie

Wyróżnienie - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku (opiekun s.Olga Wielgolaska)

• Zuzia w krainie dobroci

• Dziś klasy 0-4 obejrzały teatrzyk pt. "Zuzia w krainie dobroci” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego z Białegostoku. Opowiadał historię kapryśnej i zarozumiałej dziewczynki, która zachowywała się bardzo niegrzecznie. Za karę dostała ośle uszy. Zuzia, by się ich pozbyć, wyruszyła do krainy dobroci. W drodze spotykało ją wiele przygód, które spowodowały jej przemianę. Stała się miłą, życzliwą dziewczynką, która chętnie pomaga innym.