• Dzień Ziemi

• Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy apelem przygotowanym przez uczniów klasy I, IV i VI pod kierunkiem p. Marty Domańskiej. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się na wspólne Sprzątanie Ziemi.

• Ogólnopolski Test o Zdrowiu

• Klasa VI zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście o Zdrowiu, który patronatem został objęty przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dziś reprezentacja klasy: Maja Borecka, Piotr Klejment, Fabian Olender wraz z nauczycielem biologii przygotowującym uczniów do konkursu - p. Martą Domańską udali się do Pałacu Prezydenckiego po odbiór nagrody.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić Pałac Prezydencki od wewnątrz - poznali ciekawe historie na temat tego budynku. Wzielu udział w warsztatach kulinarnych, podczas których odwiedziła ich Małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser- Duda.

W uroczystej gali towarzyszył nam również pan Jarosław Klejment - dziękujemy za pomoc w transporcie uczniów.

• Zajęcia edukacyjne

• Uczniowie wzięli dziś udział w zajęciach edukacyjnych, na których dzięki przeprowadzonym doświadczeniom dowiedzieli się jak powstaje płomień. Zajęcia odbyły się dzięki inicjatywie Fundacji Gwiazdka.

• Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

• Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy dziś 4 kwietnia. Symbolem solidarności z "autystami" jest kolor niebieski. Dlatego dziś wszyscy uczniowie, nauczyciele byli ubrani na niebiesko.

Zajęcia dla uczniów klas 1-4 oraz w oddziale przedszkolnym przeprowadziła nasza pani pedagog Agata Czymerska we współpracy z nauczycielem współorganizującym kształcenie panią Beatą Kamińską.

• Spotkanie z doradcą zawodowym

• Uczniowie klas VI-VIII spotkali się z doradcą zawodowym, pracującym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku. Dowiedzieli wielu ciekawych i istotnych informacji o pomocy udzielanej przez Urząd Pracy, wykonali test na predyspozycje zawodowe oraz rozmawiali o rynku pracy w naszym powiecie.

• Dziś odbyło się bardzo ważne wydarzenie

w życiu uczniów klasy I - Pasowanie na czytelnika. Uczniowie w obecności Pani Dyrektor, wychowawcy oraz bajkowych postaci złożyli uroczyste ślubowanie na czytelnika, które było poprzedzone rozwiązywaniem zagadek i poznaniem zasad korzystania z biblioteki szkolnej. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą o książkach. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na czytelnika naszej szkoły.

Życzymy uczniom klasy I, aby z uśmiechem wypożyczali i czytali książki z biblioteki szkolnej.

Uroczystość przygotowała p. Joanna Janczak wraz z uczniami klasy VI.