• Robimy lampiony ze słoików!

• Uczniowie klasy 5 juz po raz drugi mieli przyjemność uczestniczenia w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Annę Kurpiewską. W tym roku dzieci wykonywały lampiony ze słoików. Podczas pracy widać było zaangażowanie i satysfakcję z własnoręcznie wykonanej dekoracji, którą - jak zapowiedziały dzieci - postawią na świątecznym stole.

Bardzo dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i dzielenie się pomysłami.

• Wycieczka do Wyszkowa i Łosinna

• Dnia 21 listopada odbyła się wycieczka zawodoznawcza do zakładu pracy do drukarni Quad w Wyszkowie. Celem wycieczki było zainteresowanie uczniów kształceniem zawodowym i poszerzenie ich wiedzy z zakresu danych zawodów oraz dokonania przez nich świadomego wyboru edukacyjno – zawodowego.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Bursztynu i Muszli w Łosinnie.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 21 listopada w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość pasowania nowo przyjętych dzieci w roku szkolnym 2023/2024 do grona naszych Przedszkolaków. Dzieci pokazały swoje umiejętności w krótkim programie artystycznym przygotowanym pod okiem swoje wychowawczyni.W uroczystości udział wzięli rodzice. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i prezent w nagrodę za tak piękne przedstawienie. Przedstawiciel Rady Rodziców pan Rafał Nowosielski wręczył wszystkim dzieciom upominki. To był dzień pełen wrażeń i radości.

• I Gminny Turniej Warcabowy

• 21 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie odbył I Gminny Turniej Warcabowy „Mistrz Gry w Warcaby”. Do rywalizacji, której stawką były Puchary „Mistrz Gry w Warcaby” przystąpiło 11 reprezentantów szkół podstawowych Gminy Pułtusk z klas I-III.

Głównymi celami zawodów było rozwijanie logicznego myślenia oraz sprawdzenie swoich umiejętności. Młodzi gracze mogli poczuć się, jak na prawdziwym turnieju. Uczniowie grali pod okiem profesjonalnego sędziego oraz doświadczonego warcabisty pana Andrzeja Berenta.

Podczas turnieju gracze wykazali się profesjonalną postawą, dzielnie walczyli i stosowali się do zasad fair play.

Turniej Warcabowy przygotowały: Marta Domańska oraz Maria Brzozowska.

Organizatorem turnieju była Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku, klub Nadnarwianka.

Organizator turnieju serdecznie dziękuje sponsorom za ufundowanie nagród: MOSiR Pułtusk , ZNP – Odział w Pułtusku, NSZZ Solidarność w Pułtusku.

• Święto Dyni

• Święto Dyni w naszej szkole! Wszyscy w pomarańczowych strojach i każdy znalazł coś dla siebie! Wesołe zabawy rozwijające umysł i ciało we wspaniałej energetycznej atmosferze umiliły pobyt w szkole.

• Każdy inny - wszyscy równi

• W ramach projektu edukacyjno - społecznego "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI" pani pedagog zrealizowała kolejne zadanie - spotkania z książką, w czasie którego czytała dzieciom z oddziału przedszkolnego książkę "Krzyś jest wyjątkowy" poruszającą tematykę osób ze SPE. Tym razem była to książeczka dla dzieci o autyzmie.

• Gminny Konkurs Papieski

• 26 października odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Papieskiego.

Jury w składzie ks. Sławomir Stefański oraz Anna Morawska wytypowało zwycięzców w trzech kategoriach konkursowych:

Konkurs plastyczny dla klas I-IV:

I miejsce – Barbara Maciejewska z ZS nr 2 w Pułtusku

II miejsce – Maria Skierkowska z PSP nr 4 w Pułtusku

III miejsce – Miłosz Kamiński – PSP nr 2 w Pułtusku

Wyróżnienia:

Julia Piekarska – PSP nr 4 w Pułtusku

Krzysztof Grabowski – PSP nr 3 w Pułtusku

Iga Stańkowska – PSP w Płocochowie

Wiktoria Pawlikowska – ZS-P w Przemiarowie

Konkurs multimedialny dla klas V-VIII:

I miejsce – Olaf Archacki – ZS 2 w Pułtusku

II miejsce – ex aequo: Emilia Chmielewska, Aleksandra Ponichtera – ZS nr 2 w Pułtusku

Wyróżnienia:

Zuzanna Łaszczych – PSP nr 3 w Pułtusku

Wiktor Skrzydlak – PSP nr 4 w Pułtusku

Konkurs literacki dla klas VII-VIII (w tej kategorii wpłynęło trzy prace):

I miejsce – Olga Karpińska – PSP w Płocochowie

II miejsce – Agata Kalinowska – PSP w Płocochowie

III Miejsce – Alicja Romańska – PSP w Płocochowie

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Liczymy na Wasz udział w roku następnym!

Nagrody ufundował Instytut Papieża Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy!

• Dbamy o mogiły

• Uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą - Joanną Janczak i nauczycielem historii - Krzysztofem Łukawskim pojechali do Jeżewa oraz na cmentarz przy parafii Św. Krzyża w Pułtusku, aby uporządkować mogiły Polaków poległych w czasie II wojny światowej.

Po uporządkowaniu grobów zapalili znicze i pomodlili się.