• Zakończenie roku szkolnego

• Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22.06 o godzinie 8.30 w Kościele szkolnym. Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 23.06 o godzinie 9.00.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• W ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” w 2023r. Oddział Przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie otrzymał 1500zł, a Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie otrzymała 3000zł.

W odniesieniu do placówki wychowania przedszkolnego dotacja może zostać przeznaczona na:

• zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat
            • realizację działań promujących czytelnictwo – zakup książek będących nagrodami książkowymi dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo, organizację spotkań autorskich, wystaw i konkursów

W odniesieniu do szkół:

• zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku, oraz lektur szkolnych
            • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych – zakup sprzętu komputerowego do wykorzystania przez nauczyciela bibliotekarza, zakup oprogramowania do bibliotek, zakup czytników e-booków, zakup elementów wyposażenia wnętrza biblioteki
            • realizację działań promujących czytelnictwo - zakup książek będących nagrodami książkowymi dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo, organizację spotkań autorskich, wystaw i konkursów

Dotacji udziela się pod warunkiem zapewnienia przez Dotowanego finansowego wkładu własnego, w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym z budżetu państwa.

Termin realizacji Programu ustala się do dnia 31 grudnia 2023r.

Działania promujące czytelnictwo prowadzone są do końca roku szkolnego następującego  po roku szkolnym, w którym rozpoczęła się realizacja Programu.

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy już we wtorek spędzając wspaniały czas w Młynie Gąsiorowo. Uczniowie klas I-VII oraz przedszkolaki mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach przyrodniczych, zawodach i zabawach sportowych, degustując przy okazji samodzielnie wyciśnięty zdrowy sok. Nie obyło się bez smacznego obiadu i pięknych pamiątek.​​​​​​​

31 maja klasy I-IV obejrzały teatrzyk. Natomiast 1 czerwca wzięły udział w festynie z okazji Dnia Dziecka - grill, lody, czekoladowa fontanna, gry i zabawy na świeżym powietrzu!

• Warsztaty "Suchy lód"

• Kolejne warsztaty zorganizowane w naszej szkole przez Fundację Gwiazdka. Tym razem tematem był "Suchy lód". Zapraszamy do galerii!

• 103. rocznica urodzin patrona szkoły

• Podczas uroczystego apelu uczniowie wraz z panią dyrektor i nauczycielami uczcili 103. rocznicę urodzin patrona szkoły - św. Jana Pawła II. Uczniów przygotowała p. Katarzyna Mroczkowska.

• Wycieczka na Mazury

• Uczniowie klas IV-VII wraz z p. Agnieszką Belczyńską i p. Beatą Kamińską wypoczywali na Mazurach! Zapraszamy do galerii!