• Warsztaty pszczelarskie

• #Mazowszepomaga, #programywspacia #solidarnośćmazowiecka #fundacjaWkraMożliwości

Wiedzę o pszczołach warto szerzyć. Często słyszymy, że „pszczoły wymierają”, co niestety jest prawdą. Tymczasem, mają one olbrzymi wpływ na nasze życie. Wszyscy wiemy, jak zdrowy jest miód. Rolnictwo bez udziału pszczół bardzo by podupadło.

Dziś odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty pszczelarskie w trzech grupach wiekowych. Poprowadził je Pan pszczelarz Piotr Budziszewski.

W atrakcyjny sposób przybliżył uczniom wiedzę o pszczołach i pszczelarstwie.

Zadanie publiczne pn. "Gdzie mieszka kultura?" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego i realizowane przez Fundację "Wkra Możliwości".

Honorowy patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

• Wizyta biskupa

• W szkole było dziś uroczyście, bo zawitał do nas wyjątkowy gość - biskup płocki Mirosław Milewski!

• Gdzie mieszka kultura?

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Gdzie mieszka kultura?" realizowanym przez Fundację „Wkra Możliwości”. Dzisiaj nasi uczniowie wysłuchali wspaniałego koncertu najpiękniejszych piosenek z filmów z Disney'a jak i z innych filmów animowanych.

W muzyczną podróż zabrali nas artyści musicalowi Marta Słociak-Wiszniewska i Kamil Zięba przy akompaniamencie Adama Sychowskiego.

Zadanie publiczne pt. "Gdzie mieszka kultura?" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego i realizowane przez Fundację "Wkra Możliwości".

Honorowy patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

• Informacje

• Informujemy, że zajęcia adaptacyjne w oddziale przedszkolnym odbędą się w dniach 29-31 sierpnia w godzinach 10.00-12.00.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1.09. 2022 o godz. 9.00.

Msza Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 2 września o godz. 8.30 w Kościele Szkolnym. Uczniowie mogą wybrać się na mszę z rodzicami lub wyjechać ze szkoły autokarem o godz. 8.00. Po mszy lekcje odbywać się będą według planu.

• Wycieczka

• Wycieczka klas I-III do Ostrołęki, Kadzidła, Nowogrodu w ramach projektu "Poznaj Polskę".

• Planeta Zalesie

• 19 maja 2022 r. uczniowie klas I-IV pojechali na wycieczkę do parku rozrywki i edukacji Planeta Zalesie i Dzielnica Filmowa. Przy wejściu przywitał nas ogromny niedźwiedź, który wyglądał, jakby chciał pożreć gigantycznych rozmiarów mrówkę. Idąc dalej w las, spotkaliśmy innych leśnych i filmowych bohaterów. Odwiedziliśmy strefę pojazdów filmowych, strefę militarną i strefę robotów zbudowanych z samochodowych części. Rodzinne centrum rozrywki to również inne atrakcje - spotkanie z filmowym wojownikami lub zwierzętami z filmowego zoo, spacer po skansenie uli, wizyta na wystawie muzycznej, w bajkowym domu w kształcie muchomora i piernikowej chatce Baby Jagi. Oprócz tego odkryliśmy świat fauny, flory, małpi gaj, park trampolin i karuzele. Gdy zgłodnieliśmy, w punkcie gastronomicznym, czekał na nas ciepły posiłek. Spędziliśmy wspaniały dzień odkrywając uroki przebywania na łonie natury.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• 3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień apelem przygotowanym przez uczniów klas IV, V, VI i p. Aleksandrę Sklepińską. W obecności pocztu sztandarowego wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz Mazurek 3 Maja.

3.05 poczet sztandarowy godnie reprezentował nasza szkołę podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Pułtusku.

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi 22 kwietnia to okazja do rozwijania świadomości dbania o naszą planetę. Nasza szkoła od zawsze angażuje się w działalność ekologiczną i kształtuje w uczniach postawy ekologiczne. W tym roku obchodziliśmy Dzień Ziemi na kilka sposobów: najpierw uczniowie wzięli udział w zajęciach związanych z ekologią, w czasie których obejrzeli i wysłuchali prezentacji o ochronie planety, wykonywali różne ćwiczenia interaktywne, później wraz z wychowawcami udali się na sprzątanie okolic szkoły, a na zakończenie wykonaliśmy zdjęcia do wiosennej fotobudki.

Dzień Ziemi zorganizowały: pani Marta Domańska, pani Monika Trętowska oraz pani Beata Kamińska i pani Katarzyna Mroczkowska.