• BIEG MATEUSZOWY

• 16 września nasi uczniowie klas I-VIII spróbowali swoich sił w Biegu Mateuszowym z okazji Dni Patrona Miasta. Dali z siebie wszystko! I chociaż wrócili bez medali, to wszystkim gratulujemy ogromnego ducha zdrowej rywalizacji.

• WYŚCIG PO HISTORIĘ

• 15 września 2021r. odbył się XIV Wyścig po historię - konkurs wiedzy o historii Pułtuska dla uczniów szkół podstawowych, połączony z marszobiegiem i konkurencjami sprawnościowymi. Wyścig od czternastu lat na stałe wpisał się w obchody Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Organizowany jest przez Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Pułtusku, Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela oraz pułtuski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. W tegorocznym wyścigu wzięło udział sześć drużyn. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Odpowiadali bardzo ładnie (tylko 1 błędna odpowiedź), łuk bezbłędnie, gorzej poszło strzelanie do bramki (zbyt pewni siebie byli) oraz bieg. Do konkursu drużynę przygotował Krzysztof Łukawski.

• SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI POWIATOWEJ KOMENDY POLICJI W PUŁTUSKU

• 14 września 2021r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III mieli okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Pracownicy Komendy w Pułtusku zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania ich oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali krzyżówki oraz opaski odblaskowe.

• Dofinansowanie

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 25 000 zł na realizację rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" - koszt całkowity realizacji zadania - 30 000 zł. Przyznana kwota zostanie wykorzystana na adaptację i wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego na jadalnię dla uczniów. Dzięki otrzymanemu wsparciu zapewnimy naszym uczniom bezpieczne i przyjemne miejsce do spożywania posiłków oraz uzupełnimy niezbędne wyposażenie w zapleczu kuchennym, do którego dostarczone będą posiłki.

• Uwaga!

P.o. dyrektora PSP w Płocochowie informuje, że zgodnie z decyzją Rządu RP od 05.05.2021r. (środa) obowiązuje stacjonarny tryb nauczania w klasach I-III.

Klasy IV-VIII pracują w trybie zdalnym.

• Tłusty Czwartek

• Klasa I, II i III świętowały dziś Tłusty Czwartek. Zorganizowaliśmy bal karnawałowy. Mnóstwo wspaniałej zabawy i pyszny poczęstunek - oczywiście królowały pączki i faworki. Każdy miał okazję przebrać się za swojego ulubionego bohatera i zaprezentować swój strój. Bawiliśmy się świetnie i miło spędziliśmy czas.

• Ogłoszenie

• Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły. Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

• Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON

• Uczniowie klasy II oraz III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON z zakresu matematyki. Zadania konkursowe wykraczały poza treści nauczania ujęte w podstawie programowej. Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie miejsca.

Klasa II: Karol Matusiak - 8 miejsce na 1941 startujących uczniów - laureat

Gabriela Kaiser - 10 miejsce na 1941 startujących uczniów